31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova..! Kolej Öğrencileri Köy Çocukları İçin Çaldı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde öğrenciler ve öğretmenler ’Çocuklar İçin Çal” adlı şiir ve müzik dinletisi düzenledi.

İlçe’nin İpekyolu üzerinde bulunan Özel Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri ve Öğretmenleri, köy çocukları için şiir ve müzik dinletisi düzenleyerek, gelen misafirlere güzel anlar yaşattı.


Okulun konferans salonunda velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen şiir ve müzik dinletisi sonrası köy çocuklarına ayakkabı almak için okul katılımcılardan bağış toplandı. Toplanan bağışlarla alınan ayakkabılar köy çocuklarına teslim edileceği söylendi.

Etkinlik, Müdür Cebrail İrinç'in açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra şair Sezai Karakoç’un uzun şiirlerinden biri olan “Ey Sevgili" şiirinin okunmasıyla devam etti.


Yüksekova Özel Teknokent Koleji müdürü Cebrail İrinç, “Bu etkinliği hazırlamamızın amacı, bir farkındalık uyandırmak ve köyde yaşayan çocuklarımızla bir dayanışma örneği sergilemektir. Bu anlamda velilerimizin de katkısıyla karınca kararınca bir yardım toplamayı ve köydeki çocuklarımıza ulaştırmayı arzulamaktayız. Etkinliğimize istirak eden hepinize teşekkür ediyoruz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” ifadelerini kullandı.


Etkinliği düzenleyen öğretmenlerden İngilizce öğretmeni Fatih Cankurtaran ise ‘’Tam mevsimidir şimdi türkünün, şiirin, sazın. Tam mevsimidir şimdi baranın, karın. Usul usul kar yağacak eteği beyaz başı göğe yakın dağlarla çevrili şehrimize. Şöyle diyor şair: Sen sıcak evinde pencerenden izlediğin karın yağışını anlatırsın; ben ayakları kar suyuyla ıslanmış bir çocuğu, ikimiz de şair oluruz. Bizler bu dinletiyi hazırlayıp sizlerle paylaşırken aynı zamanda ulaşabildiğimiz kadar çocuğun karda üşüyecek ayaklarını ısıtan, türküler gibi sıcak ayakkabılar almayı planladık.” cümleleriyle etkinliğin amacını özetledi.


Öte yandan Yüksekova Özel Teknokent Koleji korusunda bulunan öğrencilerden Yunus Bafra, ’’Yaklaşık olarak bir aydır bu etkinliğe çalıştıklarını, öğretmenleriyle beraber baya bir çaba gösterdiklerini” dile getirdi.


Elektrik öğretmeni İslam Dindar ise, “Çocuklar İçin Çal" adli etkinliğimizin önemi, öğrencilerimizde paylaşma ve dayanışma bilincini geliştirmek ve köyde yaşayan çocuklarımıza yardım amacıyla düzenlendi, bizleri yalnız bırakmayan, değerli misafirlerimize teşekkür ederiz.”

Okulda düzenleyen şiir ve müzik etkinliği öğrenciler tarafından seslendirilen türkülerle son buldu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova'da Kumru Kuşu Kepenk Üzerine Yuva...
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kumru kuşu bir iş yerinin kepenklerinin üzerine yuva yaptı.

Haberi Oku