31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova..! Konyalı Çift Merakını Yenmek için Yaylaya Çıktı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Doğu’yu merak ettiği için gezmeye çıkan Konyalı çift, Ufuk ve Cemaynur Ağrulu, Van’dan sonra çok merak ettikleri Hakkari’nin Yüksekova ilçesine geldiler.

Aylardır meraklarını yenmek için doğunun tüm şehirlerini gezen Konyalı çift, çok merak ettikleri Yüksekova ilçesine gelerek doğa yürüşüne çıktılar.


İlçe’nin doğa güzelliklerini merak eden Ağrulu çift, Yerel Rehber ve TDF Yaz Kış Lider belgeli Kahraman Aytan öncülüğünde, ilçenin Doski bölgesine bağlı köyleri gezdiler.


Doski bölgesinde köyleri tek tek gezen Konyalı çift, meraklarını yenmek için zorlu yaşam süren ve yaylada koyun sağan kadınları ziyaret ettiler.


İlk kez böyle bir şeyle karşılaşan çift, yaylada her gün güneşin altında koyunları sağan kadınları merakla izleyerek fotoğrafladılar.


Ağrulu çifti, ‘‘kadınların koyunları sağması, çobanın koyunları otlatması ve dağların arasına sıkışmış bu muazzam doğa güzellikleri karşısında hayran kaldıklarını’’ belirttiler.


Yaylada bulunan kadınların zorlu mesaisini aktaran Ağrulu Çifti; ‘‘Biz arkadaşlar tavsiyesi üzerine doğu turumuza çıktık, keşke çoktan çıksaydık, çünkü inanılmaz güzellikler ve güzel insanlar tanıdık. Son olarak gittiğimiz Yüksekova ilçesinde muhteşem misafirperver insanlarla tanıştık. Hemen hemen 5 gün kaldık çok merak ettiğimiz dağlarını, köylerini gezdik. En çok merak ettiğimiz yaylada güneşin altında her gün koyun sağan kadınları ziyaret ettik. İnanılmaz bir güzellik yatıyor doğunun kadınlarında. Biz de yaylada kadınların o koyunları sağarken yaşadığı zorluğa tanık olduk. Bu anları kaçırmamak için de hepsini tek tek fotoğrafladık. Kahraman hocamızın sayesinde bölgenin tüm güzelliklerini keşfettik. Kendisine çok çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten buralar tamamen turizme kazandırılmalı.’’ dediler.


Hemen hemen her hafta dışarıdan gelen Doğaseverleri İlçenin güzellikleriyle buluşturan, Rehber ve TDF Yaz Kış Lider belgeli Kahraman Aytan; ‘‘Dünyalar kadar güzellikleriyle bolluk içinde olan Yüksekova ilçemizi dışarıdan gelen tüm doğaseverimize tanıtıyoruz. Sağ olsunlar gelen tüm dostlarımız büyük bir ilgi ve beğeni gösteriyorlar. Biz doğa sevdaları olarak bu haftada Konyalı çiftimizi, doğa ve tarihi güzellikleriyle meşhur olan Doski bölgesinde gezintiye çıkardık. Çok merak ettikleri yayla yaşamını yakından gördüler. Yaylada kadınların koyunlarla iç içe olduklarını ve doğal yaşamların ne kadar güzel oldukları gören çift, gördükleri manzara karşısında hayran kaldılar. Kadınları koyunları sağarken tek tek inceleyen çift, o güzellikleri fotoğrafladılar. İnşallah bu bizim turistik mekânlar tadında olan bu güzellikler gün yüzüne çıkarılır ve tüm turistlere, doğaseverlere bir adres olur. Her hafta bizim ilçemize gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu bölgede misafirperverlik daima olacak ve asla da ardı kesilmeyecek.’’ ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova’da yardıma muhtaç öğrenciler...
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğrenciler yardıma muhtaç öğrenciler için meyve sattı.

Haberi Oku