Yüksekova Mergezer Yaylasında Kar Tünelleri

YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

Yüksekova ilçesinde 8 metreyi aşan kar kalınlığında yapılan çalışma sonucu açılan yollar tünelleri andırıyor.

Yüksekova ilçesinde nisan ayına rağmen Mergezer yaylasında kardan oluşan tüneller şaşırtırken, 8 metre boyunda karla mücadele çalışması yoğun bir şekilde devam ediyor.

Hakkari İl Özel İdaresine bağlı Yüksekova şantiyesi ekipleri, ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Doski bölgesindeki Mergezer Yaylası'nın yolunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar.

Kardan oluşan tüneller ve 8 metreyi bulan kar kalınlığına karşı zaman zaman zor anlar yaşayan ekipler, kepçe ile açamadıkları yolu eskavatör yardımıyla yapıyorlar.

Kepçenin boyunu aşan karda ilerlemekte güçlük çeken ekipler, çığ tehlikesine rağmen çalışmalarına gece gündüz devam ediyorlar.

Özellikle yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşın mağdur olmaması için gece gündüz yoğun bir çalışma yürüten ekiplerin açtığı yollar ise tünelleri andırdı.

Günlerdir süren çalışmanın daha devam ettireceklerini ifade eden karla mücadele ekipleri, nisan ayında Yüksekova'nın birçok bölgesinde karla mücadele çalışmasının tüm hızıyla devam ediyorlar.

Tünelleri andıran yolları görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, bir yandan da o anı kaçırmamak için doyasıya hatıra fotoğrafı çekti

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 01:47

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER