Yüksekova-Van Karayolu Heyelandan Dolayı 5 Gündür Kapalı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 5 gün önce meydana gelen heyelandan dolayı kapalı olan karayolunda çalışmalar sürerken, geçişler için de dere üzerinden geçici yol çalışmaları sürüyor.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde 5 gün önce meydana gelen heyelandan dolayı kapalı olan karayolunda çalışmalar sürerken, geçişler için de dere üzerinden geçici yol çalışmaları sürüyor.

İlçe'de etkili olan yağışlar nedeniyle 5 gün önce Yüksekova-Van karayolunun Yeni Köprü mevkiinde heyelan meydana geldi.


Yamaçtan kopan tonlarca ağırlığındaki toprak ve kaya parçaları karayolunu ulaşıma kapattı.

Bölgede ekipler yola yolu açma çalışmalarını aralıksız sürdürürken, geçişlerin sağlaması için yolun kenarından Zap Suyu'na akan dere üzerinden geçici yol yapımı çalışmaları da sürüyor.


Hakkari’den Yüksekova’ya  köy yolundan gelen Suüstü muhtarı Bedirhan Oğuz,’’Bugün acil bir işimizden dolayı sabah saatlerinden Hakkari’ye gittik. İşimizi bitirdikten sonra ilçeye döndük, fakat ana yol kapalı olduğu için bizde heyelanın yakınlarında bulunan köyden geldik. İnşallah kısa zamanda bu yol açılır herkese rahata kavuşur.’’Dedi

Öte yandan, güvenlik güçleri yaşanan heyelandan sonra can ve mal kaybı yaşanmaması için önlemler alıyor. Yüksekova'dan Van ve Hakkari istikametine gitmek üzere yakınında bulunan köyden gönderiyorlar.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 23:30

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER