31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova..! VEPSAŞ Borc Yüzünden Elektrikleri Kesince İlçe Susuz Kaldı
YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

Yüksekova Belediyesinin VEPSAŞ'a olan borcu nedeniyle (Van Gölü Elektrik Parekende Satış A.Ş) tarafından keson kuyularının daha önce elektriği yeniden kesildi. Kesinti sonucu şehrin tamamında su sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

Belediye Başkanı Reziye Yaşar yetkililere seslenerek,  vatandaşın mağdur olmaması için elektriğin tekrar verilmesini talep etti.

Başkan Yaşar; " Bu gün itibarıyla Vepsaş tarafından elektriğimiz birikmiş borç yüzünden kesilmiş bulunmaktadır. Belediyemizin içinde bulunduğu durumdan kaynaklı ödemelerimizi yapamamaktayız. Ve bu hususu ilgili holdingin tüm yetkilileri ile görüşmeler yaptık.

En açık ve şeffaf şekilde mali yapımızı kendileriyle paylaştık. İller bankasından kredi talebimiz dahil seçenekler sunuldu. Kamu hizmetini engelleyen bu davranış, şehrimize ve belediyemize uygulanmış bir cezadır.

Savaş durumlarında dahi halkın suyu kesilmez. İlgililerin bu durumu borç bahanesine indirgeme lüksü yoktur. Bu bir ceza biçimidir. Duyarlılık ve sorumluluk alma vaktidir. İnsan hakkı ihlali, kamu hizmeti engeli, ve vicdani sorgulamaya ihtiyaç vardır. Dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Aile Destek Merkezi Binasının Giriş Çatısı...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki aile destek merkezi binasının giriş bölümünün çatısı kar nedeniyle...

Haberi Oku