Yüksekova..! Yaylada Keçileri Otlatırken Fenomen Oldular

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Yeşiltaş köyünde, yaptığı komik videoları yüz binlerce kişi tarafından izlenen çoban Remzi Kartal (22), sosyal medyada fenomen olmayı başardı.

Yüksekova..! Yaylada Keçileri Otlatırken Fenomen Oldular
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesine bağlı Yeşiltaş köyünde, yaptığı  komik videoları yüz binlerce kişi tarafından izlenen çoban Remzi Kartal (22), sosyal medyada fenomen olmayı başardı.


İlçe’ye 50 kilometre uzaklıkta bulunan ve Irak sınırına yakın olan Yeşiltaş köyünde, anne ve babası öldükten sonra üvey annesi ve 2 kardeşi ile birlikte derme çatma bir evde yaşayan, geçimini ise arkadaşı Ferhat Alper (23) ile birlikte keçi çobanlığı yaparak sağlayan Remzi Kartal, yayınladığı kısa videolar sayesinde kısa sürede tanınmış kişi oldu.komik hareketleriyle dikkat çeken Kartal'ın arkadaşı Ferhat tarafından cep telefonuyla çekilen görüntülerini, sosyal medyada yüz binlerce kişi tarafından izleme rekoru kırıyor.Kartal'ın yaşamı sosyal medya fenomenlerinin yanı sıra birçok hayırseverin de dikkatini çekti.Bunun üzerine Remzi Kartal’a bir hayırsever tarafından ise yeni ev yapımı için malzeme desteğinde yapıldı.Yüksekova il Özel İdare ekiplerinin köye getirdiği malzemelerle yapacağı evin temellerini atmaya başladıklarını söyleyen Kartal, "Yaylada keçileri otlatırken, arkadaşım görüntülerimi çekti ve bunu sosyal medyada paylaştı. Bu görüntüler de kısa zamanda yüz binlerce kişi tarafından izlendi. Çok olumlu tepkiler alınca biz de çekimlerimizi sürdürdük. Şu an binlerce takipçim var. İnsanları güldürmenin mutluluğunu yaşadığını da belirten Kartal, "Herkese teşekkür ediyorum. Hayırsever vatandaşların verdiği destekle de ev yapacağım. Bugün Yüksekova Kaymakamlığı'na bağlı Yüksekova il özel idare ekipleri tarafından yapılacak evimin temeli kazılıyor. Hepsine teşekkür ediyorum bizleri yalnız bırakmadıkları için.’’Dedi.Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 15:28

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER