31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova’da Afet Ve Acil Toplanma Alanları Belirlendi
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova Belediyesi tarafından, ilçemizde Afet ve Acil Durum toplanma alanları belirlenerek, Karekod özelliği ve üzerinde bulunduğu bölgeye ait Enlem ve Boylam değerlerinin de yer aldığı levhalar asıldı.

Afet ve Acil durum toplanma alanı, afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği güvenli alanları ifade ederken, her açık ya da boş alan, toplanma alanı olmaya uygun niteliği taşımadığı gibi; toplanma alanları belirlenirken çeşitli kriterler bir arada değerlendiriliyor.


Her bir kriterin önemi ağırlıklı olarak hesap ediliyor ve kriterleri karşılama durumuna göre o yerin toplanma alanı olup olamayacağı tespit ediliyor.

Afet ve acil durum toplanma alanı, bölgedeki nüfus yoğunluğu, alanın ulaşılma ve tahliye edilme kolaylığı, alanın mümkün olduğunca engellilerin ve yaşlıların ulaşımına uygun olması, ikincil tehlikelerden uzaklığı gibi tespit kriterleri oluşturuyor.


Bu kapsamda yeni Şehir Stadı (Enlem: 37.553779 – Boylam, 44319728), Yeni Çevre Yoluna bağlanan, Güngör Mahallesine bağlı 23 Nisan Caddesi (Enlem: 37.552316 – Boylam: 44.274518) Yeni Çevre Anayolu Girişi (Enlem: 37.553372 – Boylam: 44.275441) ve Şemdinli Yolundaki Güçlü Köyü yakınlarında bulunan alan; (Enlem: 37.543456 – Boylam: 44.266537) Afet ve Acil toplanma alanları olarak, belediye tarafından belirlenerek levhalar asıldı.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Çoğaç'tan Sular Altında Kalan Esnafa...
Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova İlçesinde geçtiğimiz günlerde...

Haberi Oku