31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova'da kabakgil sineğine karşı feromon tuzağı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinin Tarım ve Orman ilçe müdürlüğünde görevli Ziraat mühendisleri tarafından Demirkonak, Çukurca köyleri ile Mezarlık mahallesinde Dacus Ciliatus(Kabakgil Sineğine) karşı feromon tuzakları kuruldu.

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün tarafından, ilçeye bağlı değişik köylerine ve mahallerine, Dacus Ciliatus(Kabakgil Sineğine) karşı feromon tuzakları kurarak önlemini aldı.


Yıllarca çifçilerin yetiştirdikleri Kabak,salatalık,karpuz ve kavun gibi sebzelerde zarara uğrarken, bu yıl başarısıyla bölgeye katkı sağlayan, Yüksekova Tarım ve Orman müdürü Mehmet Emin Yiğit Tarafından yaygın bir şekilde, Çiftçiler mağdur olmasın diye, Dacus Ciliatus(Kabakgil Sineğine) karşı feromon tuzaklarını değişik noktalara yerleştirdiler.

İlçe’nin kalkındırmasında çaba gösteren başarılı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit; Kabakgil alanlarında önemli zararlara sebep olan Kabakgil Sineği ile mücadele etmek amacıyla teknik personelimiz tarafından feromon tuzakları kurulmaktadır. Önemli ekonomik kayıplara neden olan Dacus Ciliatus(Kabakgil Sineği) zararlısı ile mücadele edilmediği takdirde başta kabak olmak üzere salatalık,karpuz ve kavun gibi sebzelerde büyük zararlar meydana gelebileceğini belirtti.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hakkari Barosu; Eşbaşkanlar Derhal Serbest...
Hakkari Barosu önceki gün gözaltına alınan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Hakkari ve Yüksekova Eşbaşkanları...

Haberi Oku