31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova'da Özel Bilim Anadolu Lisesi Açıldı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova İlçesi’nin Şemdinli Yolu üzerinde yeni yapılan Özel Bilim Anadolu Lisesi törenle açıldı.

İlçenin Yüksekova ile Şemdinli yolunu birbirine bağlayan güzergahta, son teknoloji ile donatılmış yeni yapılan Özel Bilim Anadolu Lisesi, kurdele kesme töreninden sonra hizmete açıldı.

Yapılan törene, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, Şoförler Odası Başkanı Yavuz Özcan, Yüksekova Milli Eğitim Şube Müdürü Cumali Kaya, kurum amirleri, iş adamları, esnaflar, öğretmenler, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Eğitim ve öğretimin önemine değinen Galip Çobanoğlu; "1999'den beridir bir eğitim camiasında bulunduğumuz için kendimizle ve kadromuzla da gurur duyuyoruz. Yüksekova halkına böyle bir hizmet ettiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. 14 yıllık eğitim sektöründe dershane ile başladık, daha sonra temel lise ve şimdi de anadolu lisesi açtık. Bu alanda daha ileri gitmek için tüm çabamızla çalışacağız. Yüksekova halkına hayırlı olsun' dedi.

Özel Bilim Anadolu lisesi’nin korucusu Servet Düz ise; 20 yıllık bir eğitim hayatından geliyoruz. Modern standartların üstünde bir eğitim kurumu kazandırdık ilçemize. Tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Daha iyi bir eğitim sunmak için tüm çabamızı göstereceğiz. Bölgenin en iyi kadrosu ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Velilerin beklentilerini biliyoruz, öğrencilerin daha iyi olması için hangi koşulların lazım olduğunu biliyoruz. Kadro ve ekibimizle halkımıza hizmet etmeye geldik. Yüksekova halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum" İfadelerini kullandı. 

Okul açılışı, verilen kokteylin ardından, davetliler okul binasını gezdikten sonra program son buldu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Çoğaç'tan Sular Altında Kalan Esnafa...
Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova İlçesinde geçtiğimiz günlerde...

Haberi Oku