31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova’da TOKİ Konutları İçin Kura Çekimi
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde inşa edilen TOKİ konutları için kura çekimi yapıldı.

İlçe’de 2016 yılındaki çatışmalarda evleri hasar görüp daha sonra yıkılan vatandaşlar için Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yaptırılan TOKİ konutları için kura çekimi yapıldı.


Yüksekova Gençlik Merkezinde yapılan kura çekimine, Hakkari vali yardımcısı İdris Koç, Yüksekova Kaymakamı ve belediye başkan vekili Osman Doğramacı, Hakkari Çevre ve Şehircilik il müdürü Nazmi Yakar, İlçe milli eğitim müdürü Servet Canlı,Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Abdurrahman Pınar ve hak sahibi vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda sonra konuşan Hakkari Çevre ve şehircilik il müdürü Nazmi Yakar, ‘’Cumhurbaşkanımız talimatı ile çevre ve şehircilik bakanlığı, toplu konut idaresi başkanlığınca Yüksekova ilçemizde 5 bölgede toplam 3 bin 64 adet konut yapma ihalesi 2016 yılında yapıldı. Bu konutlardan 1.bölge 1 ve 2. Etapta biten bin 256 adet konut tamamlamış olup evleri zarar gören ve bu bölgeden ev almak isteyen mağdur vatandaşlarımız için Yüksekova noterince hak ve hakkaniyet çerçevesinde şeffaf bir şekilde kura çekimleri 21 eylül 2019 tarihinde yapıldı. Bu kura çekimlerinden arta kalan 483 adet konut için bu bölgeden ev almak isteyen vatandaşlarımız için yeni talepler alınmış olup bugün Yüksekova noterce çekilecek kura sonuçlarına göre hak sahipliğini kazanan vatandaşlarımıza bize Yüksekova noterince gelecek listeye göre anahtar teslimleri yapılacaktır. Buradaki çalışmalarda emeği geçen öncelikle devlet büyüklerimize sahada gecesini gündüzüne katan çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.’’ Dedi.


Noter tarafından yapılan kura çekiminde, 1.bölge 1 ve 2’ci Etapta bulunan 20 adet iş yeri ile 483 adet konutun hak sahipleri belirlendi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova'da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Haberi Oku