31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova'da Yıl Sonu Sergisi
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yılsonu sergisi düzenlendi.


İlçenin Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yılsonu sergisi programı düzenlendi. Programa, Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gündoğan, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, STK temsilcileri, kurum amirleri, kursiyer ve vatandaşlar da katıldı.


Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program, Halk eğitim Müdürü Recep Yağan'nın konuşmasıyla devam etti.


Hayat boyu öğrenmede eğitimin merkezi olan halk eğitimi merkezileri ‘Beşikten mezara kadar' eğitimin ilkesiyle tüm bireylere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş eğitim kurumlarıdır diyen Halk eğitim merkezi Müdürü Yağan,”Bu kapsamda Yüksekova halk eğitim merkezi müdürlüğü olarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılı boyunca Yüksekova merkezi, belde ve köylerinde yetişkinlere yönelik farklı branşlarda çok sayıda kurs açtık ve bu gün yapılan, emek sarf edilen tüm çalışmaların halkımızın beğenisine sunuyoruz” dedi.


Yağan,”2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında hem bünyemizde hemde iş birliği protokolleri kapsamında 64 farklı branşta 1388 kurs açılmıştır. Bu kurslara toplan 19 bin 25 kursiyer katılmış olup, biten kurslardan 12 bin 505 kursiyer başarılı olup belge almaya hak kazanmıştır” ifadelerini kullandı.


Konuşmanın ardından Halk Eğitim Merkezi'nin yıl içindeki faaliyetlerinin yer aldığı slayt ile folklor, zeybek gösterisi ve müzik dinletisi sunuldu, kurslarını tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi. Programdan sonra Kaymakam Kendüzler ve beraberindekiler, yıl sonu sergisinin açılışını yaptı.


Sergide, kent merkezi, belde ve köylerde açılan el sanatları, makine ve kurdele nakışları, giyim, ahşap boyama ile resim kurslarındaki kursiyerlerin hazırladığı el emeği göz nuru ürünler yer aldı.


Katılımcılar, yoğun ilgi gören sergiyi gezerek ürünleri inceledi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova'da Tüm Çocuklara Umut Olacak
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ikamet eden Özlem Sakar, büyük bir başarı ile ABD tarafından az sayıda...

Haberi Oku