Yüksekova'da Yol Çalışması Devam Ediyor

Hakkari’nin Yüksekova İlçede başlatılan yol yapım çalışmaları kapsamında Kuruköy Caddesine Beton Dökümü öncesi son alt temel malzemesi serildi.

Yüksekova'da Yol Çalışması Devam Ediyor
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova İlçede başlatılan yol yapım çalışmaları kapsamında Kuruköy Caddesine Beton Dökümü öncesi son alt temel malzemesi serildi.

İlçede başlatılan yol yapım çalışmaları kapsamında Kuruköy Caddesinde devam eden SSB (Silindirle Sıkıştırılmış Beton) hazırlık çalışmalarında sona gelinerek, bu gün döküm öncesi alt temel malzemesi serildi.

Yapılan çalışmayı yerinde takip eden ve yetkililerden çalışmanın seyri ile ilgili bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, “İlçemizde yol yapım çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. İlk olarak ekiplerimiz Kuruköy Caddesinde çalışmalarına başladı ve çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu gün de Kuruköy Caddemizde PMT dediğimiz, döküm öncesi son tabakamızı sermiş bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere Kuruköy Caddemiz tüm vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılan bir yolumuz. İlk olarak çalışmalarımız kapsamında Kuruköy Caddemizde herkesin de merak ettiği SSB olarak adlandırılan (Silindirle Sıkıştırılmış Beton) çalışmamızı tamamlayacağız. Tabii ki bu yolumuz dışında yaklaşık 32 Kilometrelik bir yol ağında bu çalışmalarımız devam edecek. Allah’ın izniyle 4 ay sonra bütün yollarımız bitmiş olacak. Hiç kimse merak etmesin, şüphe etmesin işimizin başındayız ve yakından takip ediyoruz. Güzel bir iş olacak. Bölgeye yeni bir anlayışı beraberinde getirecek güzel bir işe başladık. Herkes bize inansın, bize güvensin iş bittiği zaman bütün vatandaşlarımız işin son halini gördüklerinde, daha güzel bir çalışmanın olduğunu göreceklerdir. Tüm ekiplerimizle süreci, işi ve firmayı da takip ediyoruz. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 11:16

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER