31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekova'daki husumetli aileler barıştırıldı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde iki aile arasında çıkan kavga sonucu oluşan husumet, kanaat önderlerinin devreye girmesiyle son buldu.

ilçe'de 2 ay önce Çiçek ve Açıkel aileleri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralanmıştı. İki aile arasında devam eden husumet, bugün kanaat önderlerinin araya girmesiyle son buldu. İş adamı ve kanaat önderi Teoman Zeydan ile kanaat önderi İdris Öner, devreye girerek aileleri barıştırdı. Duraklı köyünde Çiçek ailesinin evinde bir araya gelen aile bireyleri, birbirleriyle tokalaşarak barıştı.

Burada kısa bir açıklama yapan Zeydan, geçtiğimiz aylarda yaşanan tatsız bir olay sonucu aralarında husumet oluşan aileleri bir araya getirerek barışmalarına vesile olduklarını söyleyerek, "Tabi hepimizin uzak veya yakın akraba olduğumuz ilçemiz Yüksekova'da bu tür üzücü olayların yaşanması, bütün Yüksekovalıları derinden üzüyor. Bu nedenle artık topraklarımızda acıya, nefrete ve düşmanlığa yer vermememiz gerekiyor. İnşallah bu iki ailemizin barışmaları, aralarında husumet bulunan diğer ailelere de örnek olur ve bu tür husumetler son bulur. Her iki ailenin barışı hususunda gereken sağduyuyu gösteren büyüğümüz Hacı İdris Öner, Belediye Başkanımız Rüştü Zeydan ve her iki aile büyüklerinden Allah razı olsun" dedi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kale saat ve anahtarcı 8 ay önce

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Söz ola kese savaşı, Söz ola kestire başı

Misafir Avatar
Serkan karael 8 ay önce

Mahkamasi

Yüksekova’da 11 Kişilik Aile Branda da Yaşam...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Yeşiltaş köyünde yaşayan 11 kişilik Kartal ailesi, brandadan yaptırdıkları...

Haberi Oku