31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekovalı Öğrenciler Kuşlar İçin Yemlik Yaptı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kuşlar için yemlik yaparak ağaçlara astı.


İmam Hatip Ortaokulu‘nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Fatih Onaylı, öğrencileri ile birlikte örnek bir etkinliğe imza attı.

Onaylı ve öğrencileri,  “Artık Değil Canlılara Katık” sloganı ile hareket ederek, pet şişeleri keserek kuşlar için yemlik yaptı. Yemliklerin içini yem ile dolduran Onaylı ve öğrencileri, çarşı merkezinde bulunan ağaçlara yemlikleri asarak örnek bir davranış sergiledi.

Onaylı ve öğrencileri, aynı zamanda çarşı merkezinde bulunan köpekler için yemek artıkları toplayarak, yemek artıklarını köpeklere dağıttı.

Etkinlik hakkında kısa bir açıklama yapan öğretmen Onaylı, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve toplumda sahipsiz hayvanlara yönelik farkındalık oluşturmak için okulumuz yemekhanesinde ve lokantalarda topladığımız yemek artıklarını sokak hayvanlarına dağıttık. Ayrıca öğrencilerimiz ile pet şişelerden yapmış olduğumuz kaplara kuş yemi bırakarak okulumuzun çevresindeki ve çarşı merkezindeki yüksek yerlere astık. Amacımız daha bilinçli, daha merhametli ve hayvan haklarına karşı saygılı bireyler yetiştirmektir. Böyle etkinlikleri sürdürmeyi hedefliyoruz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Baki ONAYLI 1 ay önce

Emeğine yüreğine sağlık.

Başkan Çoğaç'tan Sular Altında Kalan Esnafa...
Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova İlçesinde geçtiğimiz günlerde...

Haberi Oku