31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekovalı Örnek Esnaf 'Evde kal' Duyurusuna Sessiz Kalmadı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Dünyayı etkisini altına alan Koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesinin ardında tüm şehirlerde önlemler ve tedbirler arttı.

Yüksekova ilçesinin Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan İhsaniye Merkez Caminin altında bulunan Full X Hediyelik Mağazası sahibi Cemal Salim adlı esnaf, Kaymakamlık tarafından yapılan ‘Evde Kal’ duyurularına sessiz kalmayıp ikinci bir emre kadar iş yerini kapattı.

İş yerini kapatan Cemal Salim, ‘‘iş yerinde çalışan elemanın mağdur olmaması için hiçbir şekilde maaşının kesilmeyeceğini’’ ifade etti.

Full X Hadiyelik Mağazası sahibi Cemal Salim, ‘‘Genelde tüm dünyayı, özelde ise Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs, evine ekmek götürmek için çalışmak zorunda olan insanları ve ailelerini tedirgin etmektedir. “Evde Kal”, “Birlikte Başaracağız” kampanyalarına büyük bir temenni ve inançla destek verip tedbir aldık. Bu tercih zaruri bir tercih idi. Hiç bir çalışanımızı riske atma lüksümüz yok ve çalışanlarımızı ücretli izne ayırdık. Böylece mağazamızı geçici bir süre kapattık. Lütfen! bu kampanyanın çerçevesini genişletelim ve geleceğimizi koruyalım. Kiracı ev sahipleri, günlük çalışan işçi kardeşlerimizin 1 aylık kirasına destek versin. Birlikte başaracağız.’’ dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Harun Koç 2 hafta önce

Cemal bey tebrikler, vijdan sahibi her insanın yapması gereken bir davranış, emsal olup, örnek davranışların yapılması temennisiyle.

Misafir Avatar
Cemal SALİM 2 hafta önce

Allah razı olsun bu zor günleri hep birlikte atlatacağız

Misafir Avatar
Tataroğlu 2 hafta önce

Sizi canı gönülden tebrik ederim.olması gerekende bu umarım herkese örnek bir davranış olur.

Yüksekova’da Korona Virüsüne Karşı Kurban...
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde korona virüsü salgınının def edilmesi için kurban kesilip dua edildi.

Haberi Oku