Yüksekovalı STK’lardan Ortak Çağrı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde faaliyetler yürüten STK’lar ‘Bir İyilik Hareketi De Sen Başlat’ adlı sloganla kira artışlarına dikkat çekti.

Yüksekovalı STK’lardan Ortak Çağrı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde faaliyetler yürüten STK’lar  ‘Bir İyilik Hareketi De Sen Başlat’ adlı  sloganla kira artışlarına dikkat çekti. 

İlçe’de bulunan, Yüksekova Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar, Yüksekova Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç ve Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Özcan bir araya gelerek çağrıda bulundular.

STK’lar tarafından yapılan çağrı şöyle,’’Ülkemizde koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeni ile birçok önlem alınmıştır. Alınan önlemler kapsamında İlçemizde de bazı iş yerlerinin çalışmaları kısmi veya tam zamanlı olarak durmuştur. Kapatılan iş yerlerinin işletme sahibi olan esnaf ve tüccarlarımızın mağduriyetini gidermeye yardımcı olmak için mülk sahiplerinin imkanları dahilinde, kira almamaları ve 2020 yılında yapılacak kira artışlarının ertelenmesi rica olunur. İçinde bulunduğumuz bu zor süreci hep birlikte atlatacağımıza inanıyor bir iyilik hareketinin de sizinle başlatılmasının ilçemizdeki esnaf ve tüccarlara büyük katkı sunacağını belirtir, biz STK başkanları olarak çağrımıza kulak verip uygulayan herkese de şimdiden teşekkür ederiz.’’Dedi

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 04:03

Metin Tek

YORUM EKLE
YORUMLAR
İzzettin metin
İzzettin metin - 7 ay Önce

Açıklama çok ddgerlidir umarım insanlarımız bu duyuruya duyarlı bakacaklardir zor günlerdir yardımlaşmaya birliğe vesile olur başarılar dilerim

SIRADAKİ HABER