31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yüksekovalılar Evlerine Kavuşuyor
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde hendek olayları döneminde evleri yıkılan vatandaşlar için TOKİ Başkanlığı tarafından yaptırılan konutlar, cumartesi günü kurayla hak sahiplerine teslim edilecek.


Yüksekova’da 2016 Mart ayında verilen sokağa çıkma yasağı sırasında evleri yıkılan ve yakılan vatandaşlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından vatandaşlar için TOKİ yapımına başlanılmıştı. Yaklaşık 3 yıldır yapımı devam edilen TOKİ Konutlarının yapımı son aşamaya geldi. Ana Kent danışman firması tarafından yapılacak 1. Etap ve 2.Etap konutların kura çekimleri ile  hak sahiplerine verilecek.


Konuyla ilgili YÜKSEKOVA GÜNCEL VE  İHA’ya açıklama yapan Çevre Şehircilik il müdürlüğü Altyapı ve Kentsel dönüşümü Şube Müdürü Ramazan Öztunç; ‘’ Yüksekova ilçe merkezinde 3 Mart ile 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında ilan edilen sokağı çıkma yasağında taşınmazları zarar gören vatandaşlar için hasar tespit çalışmaları yapıldığını hatırlatarak, "Hasar tespit çalışmaları sonucunda ağır hasarlı olarak tespiti yapılan yapılardan enkazı kaldırılanların hak sahipleri için, Yüksekova ilçemizin Esenyurt Mahallesi'nde rezerv yapı alanında Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca konut ve iş yeri üretilmiştir. 5 ayrı bölgede yapılan konutlarından 1. bölgede yapılan 1. etaptaki 476 ve 2. etaptaki 780 adet konut olmak üzere toplam bin 256 adet konut için ön sözleşmeler yapılmış. Konutlar, 21 Eylül 2019 tarihinde Yüksekova Şehir Stadyumunda, o gün bitirilmediği taktirde 22 Eylül 2019'da kura çekimleri sonucunda hak sahiplerine Noter huzurunda dağıtılacaktır. Kura çekimleri Ana-Kent Danışman Firması tarafından yapılacak. Kuradan ismi çıkacak olan halk sahiplerine şimdiden hayırlı olsun" dedi.


TOKİ KURA ÇEKİMLERİNDE KONUT SAYISI VE DAĞILIMI

-1.Bölge – 1.Etap 476 konut

-1.Bölge – 2.Etap 780 konut

-Toplam konut sayısı 1256

-1.Bölge – 1.Etap 476 konut için 437 başvuru ve 709 daire isteniliyor.

-1.Bölge – 2.Etap 780 konut için 315 başvuru ve 658 daire isteniliyor.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yüksekova'da Elektrik Akımına Kapılan Ayı...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinde elektrik akımına kapılan ayı telef oldu.

Haberi Oku