Yüksekovalılar Pazar Gününü Muhtar Seçimine Ayırdı

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde 2 mahalle ve 1 köy için yapılacak muhtarlık seçimi için vatandaşlar sandık başına gitti.

İlçede önceki seçimlerde göreve gelen 2 mahalle ve 1 köy muhtarının çeşitli nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılması üzerine vatandaşlar bugün tekrar sandık başına gitti.

Esentepe ve Eski Kışla mahalleleriyle Ortaç köyünde seçmenler korona virüs kurallarına uygun bir şekilde oy kullanırken, güvenlik güçleri ise seçmen ve sandıkların güvenliği sağladı.

 Esentepe ve Eski Kışla mahalleleriyle ve Ortaç köyünde kurulan 21 sandıkta 6 bin 226 seçmen bugün oy kullanarak yeni muhtarını belirleyecek.

Esentepe Mahalle Muhtarı Adayı Emin Çakçi, “Bugün burada 8 arkadaş ile yarışıyoruz. Amacımız Esentepe’ye hizmet etmektir. Eğer kazanırsak Esentepe için güzel şeyler yapacağız ve başka arkadaşlar da muhtar olsa onlara da hayırlı olsun. Şimdilik güzel geçiyor. Tüm Esentepe Mahallesi’ne hayırlı olsun” dedi.

 Seçmen İmat Taş ise eski muhtarın görevden alındığını belirterek, “Esentepe Mahallesi sakinleri olarak sandık başına gittik. Geçmişe bakıldığında muhtar seçimlerinde kavgalar oluyordu, ölümler oluyordu. Şükürler olsun bugün daha iyi ve güzel geçiyor. 8 adayımız var, hepsine de başarılar diliyorum. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 15:05

Metin Tek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER